Dekorowanie bombek świątecznych


Własnoręcznie wykonane bombki ze styropianu mogą być powodem do dumy! Warto zatem poświęcić kilka minut, by wykonać choć kilka sztuk unikatowych ozdób. W tym roku dajcie odpocząć sklepowym dekoracjom, wykonajcie świąteczne ozdoby sami, tym bardziej, że to naprawdę proste!
 

Jak ozdobić bombki ze styropianu?

Wystarczy zgromadzić materiały, które znajdą się w każdym domu: szpilki z kolorowymi łebkami, kawałki materiału i wstążek, kolorowe guziki, cekiny, włóczka, wełna lub nici.Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia! Można ozdobić styropianową kulę guzikami i szpilkami w świątecznych kolorach np. czerwonym i zielonym. Zamiast guzików można użyć wyciętych z papieru kwiatów lub śnieżynek, podobnie jak guziki, przypinając je do styropianowej kuli. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Odnawianie starych bombek

Jeśli znudziły Ci się stare bombki można nadać im nowe życie na kilka sposobów. Wystarczy użyć trochę brokatu, taśmy dekoracyjnej, kleju, farb akrylowych lub plakatowych.

Robienie ozdób świątecznych to świetna zabawa dla dorosłych ale także i dla dzieci, które mogą podczas tego zajęcia kształtować swoje umiejętności manualne oraz rozwijać wyobraźnię.